Vuçiq i lejon Ramës të bëjë nikoqirin në Beograd, dalin presin Krivokapiç bashkë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka publikuar pamjet e pritjes së kryeministrit të Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç.

 

Në krah të Vuçiç qëndron kryeministri shqiptar Edi Rama që ndodhet në Beograd për samitin “Open Balkan”.

 

 

Të tre kanë hyrë për të parë nga afër ambientet e punës në kullën e Beogradit dhe më pas do të shkojnë për të darkuar.

 

“Sonte po vizitojmë Kullën e Beogradit. Më pas do të vijojë një darkë pune në të cilën ndër të tjera do të diskutojmë për projektet e infrastrukturës. Mirë se vini në Beograd të dashur miq!,” – shkruan Vuçiç

 

Read Previous

Ndryshimet klimatike përcaktojnë pikat e forta dhe të dobëta të Putinizmit

Read Next

Rusia dëbon gazetarin e dytë të huaj në 2 muaj