1. Home
  2. Uncategorized

Category: Uncategorized

23 shqiptarë ekstradohen nga Britania

23 shqiptarë, nga Britania e Madhe janë ekstraduar drejt vendit tonë, në kuadër të marrëveshjes që është nënshkruar mes dy vendeve për ekstradim. Ata kanë mbërritur në vendin tonë një ditë më parë me avion.

Read More
Për Bruksel u nisëm, mbetëm në Ballkan

Për Bruksel u nisëm, mbetëm në Ballkan

Nga Lutfi Dervishi Për Bruksel u nisëm Mbetëm në Ballkan "Nafta" na la rrugës Nuk po gjejnë derman! Lëmsh është bërë puna S'e njeh qeni t'zonë Do të na luten prap Por do të jetë

Read More
Prindërit që rritin fëmijë të dhembshur dhe të vetëdijshëm bëjnë këto 4 gjëra kur flasin me fëmijët e tyre për racën

Prindërit që rritin fëmijë të dhembshur dhe të vetëdijshëm bëjnë këto 4 gjëra kur flasin me fëmijët e tyre për racën

Nga Dr. Traci Baxley Shumë prindër nuk e kuptojnë se fëmijët e njohin racën në një moshë shumë të re. Në fakt, hulumtimet tregojnë se në gjashtë muaj, ata vërejnë dallime racore; parashkollorët demonstrojnë paragjykim

Read More
Kursi i Euros prek minimum të ri historik, bie në 119.9 Lekë

Kursi i Euros prek minimum të ri historik, bie në 119.9 Lekë

Euro pësoi një tjetër rënie të lehtë në kursin e këmbimit me Lekun ditën e mërkurë dhe preku një minimum të ri historik. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, Euro u këmbye

Read More
Flamur Noka drejt postit të Sekretarit të Përgjithshëm të PD

Flamur Noka drejt postit të Sekretarit të Përgjithshëm të PD

Po vijon numërimi i votave në selinë e Partisë Demokratike, ku pritet të zgjidhen drejtuesit më të lartë të kësaj force politike, si Sekretari i Përgjithshëm, Nënkryetarët dhe drejtuesit e Sekretariateve të ndryshme. Teksa janë

Read More
Zbardhen emrat që kandidojnë për sekretariatin e PD

Zbardhen emrat që kandidojnë për sekretariatin e PD

Zbardhet lista e propozimeve nga kreu i PD-së, Sali Berisha për sekretarët e rinj të partisë. Në garë për pozicionet e rëndësishme në PD, janë personalitete të partisë që kanë kontribuuar ndër vite. Risi është

Read More
SPAK kërkon 3 vite e 4 muaj burg për ish-kreun e Bashkisë Lushnjë Fatos Tushe

SPAK kërkon 3 vite e 4 muaj burg për ish-kreun e Bashkisë Lushnjë Fatos Tushe

Prokuroria e Posaçme kërkoi 3 vite e 4 muaj burg për ish-kryetarin e Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe, të vënë nën akuzë për shpërdorim detyre, shkelje të barazisë në tendera dhe falsifikim dokumentesh. SPAK kërkoi

Read More
Akuzat e Kokalarit për Këlliçin/ Berisha: Në çdo proces ka lobim, as mua s’më pëlqen

Akuzat e Kokalarit për Këlliçin/ Berisha: Në çdo proces ka lobim, as mua s’më pëlqen

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka komentuar akuzat brenda grupit që e ka mbështur pas votimeve për kryesinë e re. Me disa reagime publike në rrjetet sociale, Evi Kokalari ka akuzuar Belind Këlliçin për

Read More
SPAK në kundërpërgjigje të spekulimeve të Artan Hoxhës: Dumani nuk ka thënë asgjë për Ilir Metën

SPAK në kundërpërgjigje të spekulimeve të Artan Hoxhës: Dumani nuk ka thënë asgjë për Ilir Metën

Pas deklarimeve në media, referuar dëshmisë në SPAK të Nuredin Dumanit ku sipas gazetarit Artan Hoxha përmendet edhe emri i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, SPAK ka dalë më një deklaratë shtypi me të së

Read More
Taulant Balla tregon se kur do të shkojë emri i Presidentit në Kuvend

Taulant Balla tregon se kur do të shkojë emri i Presidentit në Kuvend

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka deklaruar nga Fieri se PS do të shkojë nesër maksimumi në orë 12:00 me një emër te depozituar bashkë me firmat mbështetëse për Presidentin e ri

Read More