1. Home
  2. Kronikë

Category: Kronikë

Vrau vëllanë dhe kunatën, Gjykata e Apelit në Tiranë lë në fuqi masën arrest me burg për Arsen Muskurtin

Vrau vëllanë dhe kunatën, Gjykata e Apelit në Tiranë lë në fuqi masën arrest me burg për Arsen Muskurtin

Gjykata e Apelit Tiranë ka miratuar vendimin e Gjykatës së Tiranës për të lënë në burg Arsen Muskurtin, autorin e vrasjes së vëllait dhe kunatës, Dritan dhe Nora Muskurti. Vrasja ndodhi në datën 30 gusht,

Read More
U arrestua për korrupsion, anestezisti dërgohet në QSUT për probleme shëndetësore

U arrestua për korrupsion, anestezisti dërgohet në QSUT për probleme shëndetësore

Fitim Marku, mjeku anestezist i arrestuar të premten tek Trauma pas dyshimeve për “korrupsion”, është shoqëruar në ambientet e QSUT për shkak të problemeve shëndetësore. Për këtë shkak, seanca gjyqësore e caktimit të masës së

Read More
Vrau për të marrë hakun e babait, dënohet me 8 vite burg 17 vjeçari në Lezhë

Vrau për të marrë hakun e babait, dënohet me 8 vite burg 17 vjeçari në Lezhë

Prokuroria e Lezhës ka kërkuar dënimin me 8-vite burg të 17-vjeçarit Florian Përvathi, i cili në muajin janar të këtij viti vrau për gjakmarrje bashkëfshatarin e tij Lek Lekgjonaj. Konkluzionet përfundimtare në lidhje me këtë

Read More
Durrës/ I bie sipër statuja gjysmë e thyer, pëson dëmtime vajza e vogel

Durrës/ I bie sipër statuja gjysmë e thyer, pëson dëmtime vajza e vogel

Statujat gjysmake që kanë mbetur në shëtitoren "Taulantia" të Durrësit, të këngëtarëve Tina Turner, John Lennon, Mick Jagger dhe Bob Dylan janë kthyer në një rrezik për qytetarët e kryesisht për fëmijët e vegjël. Në

Read More
Përfshihet nga flakët magazina në Qytet Studenti

Përfshihet nga flakët magazina në Qytet Studenti

Një magazinë me rroba në zonën e Qytetit Studenti është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.Fatmirësisht nga zjarri nuk ka të lënduar ndërsa autoritetet kanë nisur hetimet për rastin në fjalë. Njoftimi i policisë: Më

Read More
Aksident i pesëfishtë në Fier

Aksident i pesëfishtë në Fier

Një aksident i pesëfishtë ka ndodhur pasditen e kësaj të premteje në Fier. Mësohet se në aksident janë përfshirë një mjet tip "Honda", një "Golf", një motor picash, një mjet tip "Skoda" dhe një "Peugeot".

Read More
Aksident i rëndë në Elbasan/ Furgoni përplaset me motorin, humb jetën një person

Aksident i rëndë në Elbasan/ Furgoni përplaset me motorin, humb jetën një person

Një aksident me pasojë vdekjen raportohet të ketë ndodhur mëngjesin e kësaj të enjteje në aksin rrugor Elbasan-Peqin. Burime paraprake bëjnë të ditur se një furgon është përplasur me një motor. Për pasojë ka humbur

Read More
Makina përplas gruan në Durrës, dërgohet me urgjencë në spital

Makina përplas gruan në Durrës, dërgohet me urgjencë në spital

Një makinë ka përplasur mëngjesin e sotëm një grua në Durrës. E plagosura është dërguar me urgjencë në spital. Ngjarja ka ndodhur pranë shkollës Qemal Mici, lagjia nr.17. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon

Read More
Aksidentohet punëtori në minierën e Bulqizës, niset me urgjencë drejt Tiranës

Aksidentohet punëtori në minierën e Bulqizës, niset me urgjencë drejt Tiranës

Një 55-vjeçar ka mbetur i plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në një minierë në Klos të Bulqizës. 55-vjeçari me inicialet N.S., ka qenë duke punuar në momentin që është aksidentuar. Ai është dërguar

Read More
Kallëzim kundër Mziut, kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli shkon në SPAK

Kallëzim kundër Mziut, kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli shkon në SPAK

Kryebashkiaku i Kamzës Rakip Suli ka depozituar ditën e sotme një tjetër kallëzim penal ndaj Xhelal Mziut në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK). Suli ka mbërritur në ambientet e SPAK në orët e para të

Read More