1. Home
  2. Sport

Category: Sport

Performanca e mirë/ Cikalleshi pjesë e formacionit të javës në kampionatin arab

Performanca e mirë/ Cikalleshi pjesë e formacionit të javës në kampionatin arab

Sulmuesi shqiptar Sokol Cikalleshi po kalon një formë të mirë në ekipin e tij Al Khalej në Arabinë Saudite. Në sfidën e kësaj jave ai kontribuoi me një gol kundër Al Uehda dhe për këtë

Read More
Sokol Cikalleshi përfshihet në formacionin e javës në Arabinë Saudite

Sokol Cikalleshi përfshihet në formacionin e javës në Arabinë Saudite

Cikalleshi po gjen vetveten në Arabinë Saudite. Deri më tani, sulmuesi shqiptar i cili aktivizohet në elitë te ekipi i Al Khaleej, në 13 javë kampionat, ka shënuar 3 gola dhe ka asistuar 2 herë.

Read More
Duka prezanton Sylvinho-n, braziliani i parë në stolin kuqezi (VIDEO)

Duka prezanton Sylvinho-n, braziliani i parë në stolin kuqezi (VIDEO)

“Fiksimi” i Armand Dukës, deri diku edhe logjik, për punuar me teknikë italian mori fund me Edy Reja-n. FSHF vendosi të ndryshojë strategji, filozofi, duke ndryshuar faqe për herë të parë pas kaq shumë vitesh.

Read More
Cristiano Ronaldo gafë gjatë konferencës, ngatërron Arabinë Saudite me Afrikën e Jugut

Cristiano Ronaldo gafë gjatë konferencës, ngatërron Arabinë Saudite me Afrikën e Jugut

Pesë herë fituesi i Topit të Artë u prezantua dje zyrtarisht si lojtar i Al Nassr, pasi u nis në Riad dhe kreu testet mjekësore. Para se të prezantohej para 25 mijë tifozëve në “Mrsool

Read More
Kush është futbollisti shqiptar që ka fituar dy tituj kampion me skuadrën saudite që ka transferuar Cristiano Ronaldon

Kush është futbollisti shqiptar që ka fituar dy tituj kampion me skuadrën saudite që ka transferuar Cristiano Ronaldon

Duke marrë shkasë nga transferimi i bujshëm i Cristiano Ronaldos te ekipi i Al Nassr, futbollisti shkodran Hysen Zmijani, ka risjellë në vëmendje kohën kur ai ishte futbollist i klubit arab. Përmes një postimi në

Read More
Peticioni/ Në Francë mblidhen 200.000 firma, 2 arsye pse duhet riluajtur finalja e Botërorit

Peticioni/ Në Francë mblidhen 200.000 firma, 2 arsye pse duhet riluajtur finalja e Botërorit

Populli francez nuk bie dakord me finalen e Kupës së Botës në Katar 2022, aty ku kombëtarja e tyre u mposht në finale nga Argjentina teksa vendimtare rezultuan goditjet e 11-metërshave, me lojtarët albiceleste që

Read More
Cikalleshi protagonist në Arabinë Saudite, gol pas 20 minutash lojë

Cikalleshi protagonist në Arabinë Saudite, gol pas 20 minutash lojë

Sokol Cikalleshi është bërë protagonist në sfidën e Kupës që skuadra e tij Al Khalej po luan me Al Feihan. Në minutën e 19’, sulmuesi i Kombëtares shqiptare merr një top të bukur pranë zonës

Read More
Skuadra Kombëtare e Futbollit të Argjentinës është kampionia e botës- Katar 2022

Skuadra Kombëtare e Futbollit të Argjentinës është kampionia e botës- Katar 2022

Argjentina është kampione e Botës. Finalja u vendos nga penalltitë pasi 120 mintutat përfunduan në barazim 3-3. Golat gjatë minutës së rregullt u shënuan nga Messi (23’, 109), Di Maria (36’), Mbappe (80’, 81’, 118’).

Read More
Sinisa Mihajlovic ka ndërruar jetë

Sinisa Mihajlovic ka ndërruar jetë

Ndërron jetë Sinisa Mihajlovic. Pas betejës 2-vjeçare me sëmundjen e rëndë të leuçemisë, ish-mbrojtësi serb mbylli sytë përgjithmonë pasi ne muajt e fundit gjendja e tij u përkeqësua ndjeshëm.

Read More
Behgjet Pacolli: Nëse FIFA gjobit Granit Xhakën, gjobën do ta paguaj unë

Behgjet Pacolli: Nëse FIFA gjobit Granit Xhakën, gjobën do ta paguaj unë

Ish presidenti dhe biznesmeni i njohur kosova, Behgjet Pacolli ka shprehur gatishmërinë për të paguar gjobën për Xhakën  nëse gjobitet nga FIFA. Kujtojmë se Granit Xhaka është një lojtar i përfaqësues Zviceriane me origjinë kosovare.

Read More