1. Home
  2. Blog

Category: Blog

Sakrificat e Ramës nga gjatë qëndrimit në ShBA për mbledhjen e OKB

Sakrificat e Ramës nga gjatë qëndrimit në ShBA për mbledhjen e OKB

Nga Klodian Tomorri Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ishte një eveniment mjaft i rëndësishem. Stafi i kryeministrit kishte kohe që e përgatiste me kujdes vizitën. Por për dreq diçka kishte shkuar ters. Edhe

Read More
JA PSE PO IKIN ÇDO DITË NJERËZ PREJ KËTIJ VENDI…

JA PSE PO IKIN ÇDO DITË NJERËZ PREJ KËTIJ VENDI…

Nga: Sonila Meço Dhe bindem çdo ditë e më shumë se në jetë shoqërinë, siç mban oksigjeni njeriun, e mban edukimi. Shpirtin ia ushqen edukimi. Një mendje bosh e mbush dhe e hap edukimi. Fodullëkun

Read More
PER MASKARAIN E KORRUPTUAR

PER MASKARAIN E KORRUPTUAR

Nga Meri Lika O “I shtrenjti” politikan i korruptuar: Po të shkruaj këtë letër duke e ditur se nuk do të marr përgjigje, sepse nëse do të më përgjigjeshe, do të tradhëtoje veten. Do të

Read More
Mbyllja e “Mehmet Akif” si “arsye shtetërore”/ Po opozita pse heshti sot?!

Mbyllja e “Mehmet Akif” si “arsye shtetërore”/ Po opozita pse heshti sot?!

Nga Bledian Koka Nderkohe qe po merremi me hallet tona, po i shtojme vetes disa probleme! Dy jave pas fillimit te shkolles, qeveria shqiptare ne nje akt te pashembullt e te ngjashem vetem me mbylljen e

Read More
Si dilnin zgjedhjet sikur opozita të dilte me një platformë kështu?

Si dilnin zgjedhjet sikur opozita të dilte me një platformë kështu?

Nga Klodian Tomorri 1-MOSRINOVIMIN E ASNJE KONTRATE KONCESIONARE NE PERFUNDIM a-Në shëndetësi; Check up përfundon në 2024 Sterilizimi përfundon në 2024 Dializa përfundon në 2025 Koncesioni i laboratorëve përfundon në 2028. Të gjitha këto koncesione

Read More
Si nuk doli një burrë ligji të arrestonte një patronazhist të vetëm?!

Si nuk doli një burrë ligji të arrestonte një patronazhist të vetëm?!

Nga Ylli Manjani Si nuk doli një burrë ligji të arrestonte një patronazhist të vetëm?! Ku ishte ky prokurori që përpiqet të mbulojë mutin me shurrë, duke ndaluar mediat të bëjnë lajme me të dhënat

Read More
Më mirë të vijnë Pensionistë se Investitorë gjermanë!

Më mirë të vijnë Pensionistë se Investitorë gjermanë!

Nga Ylli Dylgjeri Rama nuk fton investitoret gjermane të vijnë në Shqipëri, po i fton Pensionistët !!! Ja çfarë në një intervistë për Der Spiegel: Kryeministri Edi Rama pranon se nuk mund të ndalojë ikjen

Read More
“Në shtator të ’86-ës, u arratisa me not nga liqeni i Pogradecit, por në Ohër kujtuan se na kishte dërguar Sigurimi i Shtetit dhe na kthyen…”/ Dëshmia e rrallë e tiranasit nga Bostoni

“Në shtator të ’86-ës, u arratisa me not nga liqeni i Pogradecit, por në Ohër kujtuan se na kishte dërguar Sigurimi i Shtetit dhe na kthyen…”/ Dëshmia e rrallë e tiranasit nga Bostoni

Memorie.al/ Sapo makina del sipër, në Qafen e Thanës e shfaqet pamja e kaltër liqenit si në një ekran filmi, Robert Rado përlotet dhe zhytet i tëri në një meditim të thellë me syrin pranë xhamit

Read More
NJË FËMIJË MENDON

NJË FËMIJË MENDON

Për të gjithë fëmijët që zgjohen në mëngjes, për të shkuar në shkollë Camilo José Cela (1916 – 2002) Është kënaqësi të jeshë i shtrirë në krevat, kur është ditë. Të çarat e ballkonit shkëlqejnë

Read More
Nga Lutfi Dervishi: Kursim, kudo, kurdo dhe mbi çdo gjë.

Nga Lutfi Dervishi: Kursim, kudo, kurdo dhe mbi çdo gjë.

Satirë/ Nga Lutfi Dervishi Për të vënë në jetë udhëzimet dhe këshillat e qeverisë për kursimin, më poshtë gjeni të detajuar udhëzimet për çdo ditë të javës si rezultat i një studimi të përpiktë ndërministror.

Read More