Rritja e çmimit të energjisë/ Konfindustria: Kuvendi të thërrasë ERE-n

Rritja e çmimit të energjisë/ Konfindustria: Kuvendi të thërrasë ERE-n

Konfindustria i kërkon Kuvendit të Shqipërisë që të thërrasë në një seancë plenare urgjente Entin Rregullator të Energjisë (ERE), për të arsyetuara vendimin e fundit për fashën e konsumit të energjisë mbi 800 kilovat. Në

Read More
Kontrabandë e korrupsion/ Pezullohen dy doganierë edhe dy efektivë të Qafë-Thanës

Kontrabandë e korrupsion/ Pezullohen dy doganierë edhe dy efektivë të Qafë-Thanës

Mëngjesin e sotëm janë pezulluar nga detyra dy doganierë në Pogradec dhe dy efektivë të Qafë-Thanës pasi akuzohen për dy vepra penale “kontrabandë” dhe “korrupsion”. Drejtoria Rajonale e AMP Korçë ka ekzekutuar vendimin penal dhënë

Read More
Bushati “shpërthen” ndaj Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Bushati “shpërthen” ndaj Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati u shpreh se qëndrimi i sotëm i diplomates amerikane mund

Read More
Kontrata e dyshimtë/ PS dhe Turqia lobuan bashkë! 750 mijë dollarë i financoi banka që po hetohet në SHBA

Kontrata e dyshimtë/ PS dhe Turqia lobuan bashkë! 750 mijë dollarë i financoi banka që po hetohet në SHBA

Zbardhen të tjera detaje nga kontratat e lobimit të PS.  Në Çim Peka Live, kryeredaktori i Syri Tv, Romir Saraçi zbuloi një kontratë lobimi të përbashkët të PS-së dhe Turqisë, në SHBA. Ajo që bie

Read More
Ditën e marrëveshjes së 17 majit Rama-Basha, kompania e lobimit të PS kontaktoi 4 herë Donald Lu

Ditën e marrëveshjes së 17 majit Rama-Basha, kompania e lobimit të PS kontaktoi 4 herë Donald Lu

Partia Socialiste ka paguar kompani lobimi në vitin 2017 për të ndikuar te ambasadori i atëhershëm Donald Lu.   Në dokumentin e siguruar nga Syri Tv, që i takon vitit 2017, rezulton se lobistët e

Read More
Berisha: Edi Rama mbylli dosjen ruse të Lulzim Bashës. Asgjë nuk ka lënë në zyra, i ka marrë dhe hard disqet

Berisha: Edi Rama mbylli dosjen ruse të Lulzim Bashës. Asgjë nuk ka lënë në zyra, i ka marrë dhe hard disqet

"Si forumi kryesor pas Kuvendit i PD-së, dua të ju informoj se, siç e keni dëgjuar vetë, ish kryetari ka pranuar sipas raporteve serioze, financime ruse. Ky është një akt jashtëzakonisht i rëndë. Për PD-në

Read More
‘Rama, njeri i pa atdhe’/ Berisha: S’mund të lejojmë që vendimet për ne të merren në Beograd e Stamboll

‘Rama, njeri i pa atdhe’/ Berisha: S’mund të lejojmë që vendimet për ne të merren në Beograd e Stamboll

Kryedemokrati Sali Berisha, e quajti kryeministrin Edi Rama një njeri pa atdhe. Berisha tha se s’mund të lejojmë që vendimet për ne, të merren në Beograd dhe në Stamboll. Më herët Berisha deklaroi në mbledhjen

Read More
Zbardhen vendimet e kryesisë së PD

Zbardhen vendimet e kryesisë së PD

Partia Demokratike me anë të zëdhënëses, Floriana Garo ka zbardhur vendimet që janë marrë gjatë mbledhjes së kryesisë dhe që do t'i propozohen Këshillit Kombëtar për miratim. Deklarata e plotë e zëdhënëses së PD-së, Floriana

Read More
Yuri Kim dhe Balluku vizitojnë termocentralet lundruese në Vlorë, ambasadorja amerikane: Do të sigurojnë energji për 200 mijë familje në vit

Yuri Kim dhe Balluku vizitojnë termocentralet lundruese në Vlorë, ambasadorja amerikane: Do të sigurojnë energji për 200 mijë familje në vit

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, e shoqëruar nga ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku, zhvilluan këtë të hënë një inspektim në termocentralet lundruese për prodhimin e energjisë të vendosura në Vlorë. Në fjalën

Read More
Gjykata Administrative rrëzon kërkesën e ‘Turgut Ozal’ për pezullimin e vendimit

Gjykata Administrative rrëzon kërkesën e ‘Turgut Ozal’ për pezullimin e vendimit

Gjykata Administrative ka rrëzuar kërkesën e kopshtit turk ‘Turgut Ozal’ për pezullimin e vendimit për mbylljen. Në një prononcim për mediat, avokati tha se: “Tani sipas ligjit do t’i drejtohemi Gjykatës së Apelit, sepse kopshti i

Read More