Mjekë të rremë për shitjen e preparateve çudibërës online

Mjekë të rremë për shitjen e preparateve çudibërës online

Vazhdojnë skemat mashtruese nëpërmjet mediave online, me qëllim shitjen e preparateve të ndryshme. “Faktoje” verifikoi se si portalet përdorin emrin e një mjeku të rremë për të shitur një produkt që sipas tyre “bën mrekullinë”

Read More
Zbulohet e vërteta e takimit të Naim Murselit me kryeministrin Rama

Zbulohet e vërteta e takimit të Naim Murselit me kryeministrin Rama

Babai i Naim Murselit, i cili akuzohet se porositi vrasjen e bashkëshortes së tij, pohoi se djali i tij ka punuar që 14 vjeç. Në një intervistë për emisionin ‘Me zemër të hapur’ në News24,

Read More
Ndahet nga jeta artisti i madh, Mirush Kabashi

Ndahet nga jeta artisti i madh, Mirush Kabashi

Aktori i mirënjohur Mirush Kabashi është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij, të cilët nëpërmjet një njoftimi bëjnë me dije se Kabashi ka mbyllur sytë mesnatën

Read More
Neoropsikiatri shpjegon rastin e Naim Murselit: Të darkosh me gruan duke e ditur se pas gjysmë ore do të vdesë, tregon se kemi të bëjmë…

Neoropsikiatri shpjegon rastin e Naim Murselit: Të darkosh me gruan duke e ditur se pas gjysmë ore do të vdesë, tregon se kemi të bëjmë…

Neuropsikiatri Ferid Agani tregoi disa indikatorë që tregojnë se disa individë kanë probleme serioze. Në rastin e Naim Murselit, i cili dyshohet se porositi vrasjen e gruas së tij, Liridona Ademaj, Agani tha në T7

Read More
Inteligjenca artificiale mund të parashikojë dhjetë vjet përpara infarktet e zemrës

Inteligjenca artificiale mund të parashikojë dhjetë vjet përpara infarktet e zemrës

Sëmundjet kardiovaskulare vazhdojnë të jenë shkaku më i shpeshtë i vdekjeve në mbarë botën. Në nivel global rreth 17,3 milionë njerëz vdesin prej tyre çdo vit. Vlerësohet se ky numër mund të shkojë në 23,6

Read More
Ngjarja tronditëse në Maqedoninë e Veriut. / Babai informoi autorët për vendndodhjen e vajzës

Ngjarja tronditëse në Maqedoninë e Veriut. / Babai informoi autorët për vendndodhjen e vajzës

Pas ngjarjes së rëndë në Prishtinë, një tjetër krim i rëndë ka tronditur Maqedoninë e Veriut. Një 14-vjeçare u gjet e vrarë afër një 74-vjeçari në kryeqytetin Shkup. Mediat maqedonase raportojnë se e mitura u

Read More
Tifozët francezë hedhin arinj lodra në fushë për fëmijët në nevojë

Tifozët francezë hedhin arinj lodra në fushë për fëmijët në nevojë

Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një fushatë ndërgjegjësimi. Dhurimi i lodrave pellushi është pjesë e një nisme bamirësie të

Read More
Parashikimi për javën: Mot i paqëndrueshëm me temperatura të ulta

Parashikimi për javën: Mot i paqëndrueshëm me temperatura të ulta

Sipas SHMU, javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike edhe pse me masa ajrore të ftohta. Në këtë mënyrë për ditën e Hënë dhe atë të Martë

Read More
Zjarret në banesa/ Zjarrfikësi: Gratë harrojnë fasulet në sobë se merren me ‘TikTok’

Zjarret në banesa/ Zjarrfikësi: Gratë harrojnë fasulet në sobë se merren me ‘TikTok’

Arben Cara, drejtori i trajnimit dhe logjistikës në DPMZSH, thotë se njerëzit janë bërë shumë të përqendruar te rrjetet sociale saqë harrojnë gjëra të rëndësishme, të cilat shkaktojnë edhe pasoja si djegia e shtëpisë. Ai

Read More
Nga 1 dhjetori, Google fshin llogaritë joaktive të Gmail

Nga 1 dhjetori, Google fshin llogaritë joaktive të Gmail

Nga data 1 dhjetor, Google do të fillojë procesin e fshirjes së llogarive joaktive të Gmail. Për këtë lëvizje, Google ka njoftuar në maj, duke shpjeguar se llogaritë që nuk kanë qenë aktive për dy

Read More