1. Home
  2. Aktualitet

Category: Aktualitet

SPAK sekuestron vilën e ish-gruas së Arben Ahmetajt në Palasë

SPAK sekuestron vilën e ish-gruas së Arben Ahmetajt në Palasë

Me urdhër të SPAK, është sekuestruar vila e ish-gruas së Arben Ahmetajt në Palasë. Sekuestrimi ka ardhur në kuadër të hetimeve për inceneratorët, ku Ahmetaj ëshët i përfshirë. Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj është marrë nën hetim nga

Read More
Parti të reja?/ Lubonja: Shqipëria kaloi nga një pluralizëm oligarkik në monopol

Parti të reja?/ Lubonja: Shqipëria kaloi nga një pluralizëm oligarkik në monopol

Shkrimtari dhe publicisti Fatos Lubonja ka bërë një analizë për sfidat e partive të reja në Shqipëri. Ai thotë se Shqipëria ka pasur më shumë alternativa më parë, por tani ato janë dobësuar për shkak

Read More
Kallëzoi privatizimin e pronave të ushtrisë, Artur Meçollari paraqitet për herë të tretë në SPAK

Kallëzoi privatizimin e pronave të ushtrisë, Artur Meçollari paraqitet për herë të tretë në SPAK

Ish-zëvëndës komandanti i forcave detare, Artur Meçollari është paraqitur ditën e sotme pranë Strukturës së Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar (SPAK). Kjo është hera e tretë që Meçollari paraqitet në SPAK. Kujtojmë se

Read More
Sulmi i Ramës ndaj pronarit të News24/ Shehaj: Goditje politike kundër medias

Sulmi i Ramës ndaj pronarit të News24/ Shehaj: Goditje politike kundër medias

Deputeti i PD-së Agron Shehaj ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se sulmi i tij ndaj pronarit të News24 është një goditje kundër medias. ‘Fakti që Edi Rama i godet kundështarët në mënyrë të paligjshme duke

Read More
Berisha: 32 vite më parë përmbysëm sistemin komunist më stalinist të Europës

Berisha: 32 vite më parë përmbysëm sistemin komunist më stalinist të Europës

Kryetari demokrat Sali Berisha, në konferencën “Doktrina e së djathtës”, shprehu nderimin e tij për bektashinjtë shqiptarë, të cilët kanë qenë bastion i vërtetë i shqiptarizmit, në teqetë e tyre, por edhe i gjuhës dhe

Read More
Këlliçi uron Sulltan Novruzin/ Mesazhin kryesor e jep për të rinjtë që të mos braktisin vendin

Këlliçi uron Sulltan Novruzin/ Mesazhin kryesor e jep për të rinjtë që të mos braktisin vendin

Deputeti demokrat njëherësh dhe kandidat i opozitës për kryetar të Bashkisë së Tiranës në zgjedhjet vendore të 14 majit, Belind Këlliçi uroi këtë të mërkurë besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Novruzit. “Uroj paqe, mirësi,

Read More
Hysenbelliu: Rama kërkoi që të shisja News 24 ashtu siç u shit ABC News!

Hysenbelliu: Rama kërkoi që të shisja News 24 ashtu siç u shit ABC News!

Presidenti i “Hysenbelliu Group”, Irfan Hysenbelliu ka reaguar ashpër sot pas mësymjes që ka nisur prej mëngjesit për konfiskimin e “Prestige Resort”. Në një intervistë për News 24, Hysenbelliu shprehet se sulmet e kryeministrit ndaj

Read More
Konfiskimi i “Prestige Resort”,Hysenbelliu: Nga Rama pret gjithçka

Konfiskimi i “Prestige Resort”,Hysenbelliu: Nga Rama pret gjithçka

Presidenti i Hysenbelliu Group, Irfan Hysenbelliu ka folur pas vendimit të qeverisë për konfiskimin e “Prestige Resort”. Presidenti i grupit tha se nga një njeri i sëmurë çfarë nuk pret. Hysenbelliu shtoi se kryeministri Edi

Read More
Pa vendim gjykate, Policia mësyn në ambientet e ‘Prestige Resort’ për të konfiskuar dy godina

Pa vendim gjykate, Policia mësyn në ambientet e ‘Prestige Resort’ për të konfiskuar dy godina

Pa asnjë njoftim, IKM dhe Policia e Shtetit kanë zbarkuar sot në Prestige Resort edhe pse ditë pushimi për të sekuestruar dy godina, pa asnjë vendim gjykate . Edhe pse çështja është në gjykatën Administrative,

Read More
Mbipeshkimi dhe ndotja dëmtojnë habitatin detar të Shqipëri

Mbipeshkimi dhe ndotja dëmtojnë habitatin detar të Shqipëri

Në bregdetin shqiptar, ndotja e ujërave dhe peshkimi pa kriter ka sjellë rënien e sasisë së peshkut dhe dëmtimin e gjallesave detare, ndërsa Ministria e Bujqësisë thotë se po merr masat e duhura për të

Read More