1. Home
  2. Politikë

Category: Politikë

Alibeaj luan perfekt rolin si violinë e dytë e Ramës

Alibeaj luan perfekt rolin si violinë e dytë e Ramës

Raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit është ezauruar pasi palët nuk kanë paraqitur asnjë emër kandidati. Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat duket mo ta mo si violinë e dytë e Ramës. Alibeaj

Read More
Berisha nga Kukësi: Rama nuk kurseu asgjë për krijimin e një opozite false

Berisha nga Kukësi: Rama nuk kurseu asgjë për krijimin e një opozite false

Ish-Kryeministri Sali Berisha nga qyteti i Kukësit, ku po zhvillon një takim me demokratët, akuzoi Kryeministrin Edi Rama, se nuk kurseu asgjë për krijimin e një opozite fallse. Berisha tha se Rama përdori të gjitha

Read More
Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Hidhet shorti për fletën e votimit

Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Hidhet shorti për fletën e votimit

Teksa më datë 22 maj do të mbahen zgjedhjet për kryetar të PD-së, Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale në Partinë Demokratike ka sqaruar se si do të jetë fleta e votimit. Ditën

Read More
Skandali me publikimin e pagave/ Rama: Ishte pasqyrë e një deformimi të madh

Skandali me publikimin e pagave/ Rama: Ishte pasqyrë e një deformimi të madh

Kryeministri Edi Rama foli sot në një konferencë me mediat lidhur me ecurinë e punës së Njësisë Speciale Antiinformalitet e krijuar pas skandalit me publikimin e pagave të shqiptarëve. "E keni parasysh çfarë efekti pati

Read More
Nuk ka asnjë kandidaturë për President, dështon raundi i parë

Nuk ka asnjë kandidaturë për President, dështon raundi i parë

Këtë të hënë, në 09.00, u mblodh komisioni i ligjeve për shqyrtimin e kandidaturave për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit. Komisioni ka konstatuar mungesën e kandidaturave në raundin e parë për zgjedhjen e

Read More
Ankimimi i Alibeajt/ Floriana Garo denoncon praktikën abuzive të gjykatës

Ankimimi i Alibeajt/ Floriana Garo denoncon praktikën abuzive të gjykatës

Drejtoresha e Komunikimit, Floriana Garon një dalje për mediat ka denoncuar sipas saj praktikat abuzive të Gjykatës së Tiranës, duke thënë se ka pasur ndërhyrje të paligjshme në procesin e konfirmimit të organeve drejtuese të

Read More
Berisha demokratëve të Fierit: Mirënjohje për mbështetjen për një opozitë të vërtetë

Berisha demokratëve të Fierit: Mirënjohje për mbështetjen për një opozitë të vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha po zhvillon ditën e sotme takimin e radhës me demokratët e Fierit, në kuadër të zgjedhjeve për kryetarin e PD-së që do të zhvillohet në 22 maj. Të pranishëm në tryezë me

Read More
Petro Koçi do të largohet nga drejtimi i PS së Fierit

Petro Koçi do të largohet nga drejtimi i PS së Fierit

Partia Socialiste ka hapur garën për zgjedhjet brenda partisë. Zgjedhjet do të mbahen në fund të qershorit në 61 bashkitë e vendit. Nga Fieri, kreu i Grupit të PS Taulant Balla ka deklaruar se ky

Read More
Emra të rinj i bashkohen Foltores së Berishës në Elbasan

Emra të rinj i bashkohen Foltores së Berishës në Elbasan

Foltores së liderit historik të PD, Sali Berisha, në Elbasan iu bashkuan edhe disa të rinj. Emra të profesioneve të ndryshme nga mjekë, financierë, pedagogë, por edhe studentë. Gjatë takimit në Teatrin ‘Skampa’ me demokratët e

Read More
Rrëzimi i rezolutës për njohjen e gjenocidit në Bosnje, Berisha: Rama dhe Balla mashtrojnë, nuk u shty për më vonë

Rrëzimi i rezolutës për njohjen e gjenocidit në Bosnje, Berisha: Rama dhe Balla mashtrojnë, nuk u shty për më vonë

Ish-kryeministri Sali Berisha në një konferencë për mediat ditën e sotme risolli sërish në vëmendje rrëzimin e rezolutës në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë”. Rezoluta nuk kaloi dje në Parlament pasi 51

Read More