“Rashë në grackë të dikujt”, Miss Serbia pendohet pasi bëri shqiponjën me duar

Miss Serbia ka ngjallur reagime tek serbët.

E gjithë kjo erdhi pasi qarkulloi një imazh në të cilin ajo bashkë me Miss Shqipërinë, Miss Malin e Zi dhe Miss Kosovën, pozuan duke bërë shqiponjën me duar, shkruan Indeksonline.

Pas shumë kritikave që mori në rrjetet sociale, Miss Serbia, Valentina Petrovic, doli me një reagim në Instagram, ku tha se kishte rënë në grackë.

Postimi i plotë:

Dua të bëj një njoftim publik për foton që po qarkullon në rrjetet sociale! Në një eufori të vrullshme për festën më ftuan të bëja një foto, qëndrova pranë vajzave me shpejtësi të madhe dhe vajzat m’i vunë duart në euforikë. shpejtësia për të ndaluar, nuk kisha qëllime të këqija, ishte një moment pakujdesi dhe spontaniteti budalla.

Unë dua t’u kërkoj falje të gjithë anëtarëve të kombit tim, popullit të Kosovës dhe Metohisë, shoqërisë sime, familjes sime që janë konfuzë për shkak të fotografisë së bërë dhe pamaturisë sime dhe rënies në grackën e qëllimeve të këqija të dikujt tjetër. Unë e dua dhe inkurajoj vendin tim dhe vlerat e tij. Shteti ynë është simboli i vetëm që mbaj në zemër. Unë thjesht nuk mendoja kur ndodhi ky akt.

Më vjen shumë, shumë keq, ndaj, përveç një ndjese të thellë, mora vendimin t’u kërkoja leje organizatorëve për t’u larguar nga konkursi dhe kështu të çlirohem nga presioni aktual që po mbaj.

Më vjen shumë keq për këtë, por thjesht ndodhi në mënyrë të pamatur. Më duken të vështira të gjitha mesazhet dhe kritikat, por keni të drejtë. Më falni, shpresoj të më kuptoni”.

 

Read Previous

Shteti Islamik në Afganistan mund të ketë kapacitetin për të goditur SHBA-në vitin e ardhshëm

Read Next

Lirohet kyeministri i Sudanit, Abdalla Hamdok / Mbetet nën “siguri të rreptë”