Moti i keq/ Pezullohet lundrimi i anijeve në Vlorë

Moti i keq që ka përfshirë vendin këto ditë ka shkaktuar erë të fortë dhe dallgë deri në 2-2.5 metra lartësi në bregdet.

Në gjirin e Vlorës është pezulluar dalja në det për mjetet e vogla lundruese dhe anijet e peshkimit.

Ndërsa deri më tani nuk ka pezullim për lundrimet e tragetit që shkon nga Vlora në Brindisi.

Njoftimi

Në bazë të parashikimit për situatën hidrometeorologjike të përkeqësuar në gjirin e Vlorës dhe jashtë saj gjatë datës 10 Mars 2023 duke filluar nga ora 10.00 datë 10.03.2023 në drejtimin Jug-Jug-Lindje në forcën deri 5-6bft me shpejtësi ere deri 15m/s, dhe lartësi dallge deri 2.00m brenda gjirit të Vlorës dhe jashtë gjirit të Vlorës në forcën 6-7bft me shpejtësi ere deri 25m/s dhe lartësi dallge nga 1.50 deri 2.50 metra.

Në bazë të kësaj situate pezullohet në Vlorë lundrimi detar për mjetet e vogla lundruese dhe anijet e peshkimit, ndërsa vijon lundrimi për tragetin Vlore-Brindisi.

Read Previous

Nëna braktis vajzat në Suedi që të kërkonin azil, nis procedimi ndaj saj

Read Next

Këlliçi: Banorët paguajnë faturën e ujit dhe ujë nuk kanë