Lefter Maliqi: Ne Kuçovë ndodhi një krim i rëndë elektoral Lefter Maliqi: Ne Kuçovë ndodhi një krim i rëndë elektoral

Ish-deputeti Lefter Maliqi i ftuar në Ora Neës deklaroi se fitorja e pozitës në Kuçovë erdhi si një krimi i rëndë elektoral.

“Në bashkinë e Kuçovës u bënë bashkë demokratë e socialistë të ndershëm duke thyer për herë të parë pas 33 vitesh një bastion të keqpërdorur nga e majta, duke lënë Kuçovën qytetine  fundit në Republikë sa i takon zhvillimit, infrastrukturës etj.

Në Kuçovë ndodhi një krim i rëndë shtetëror dhe elektoral, për shkak se banorët e Kuçovës në bashkëpunim me mua bënë të mundur që të thyenim dyshen Çuçi- Salillari. Një rakordim i kësaj dysheje në mënyrë të pabesë duke përdorur banda e drejtues e ish-drejtues policie që u denoncuan nga ana ime,” tha ai. 

© SYRI.net

Read Previous

Merrte ryshfet në këmbim të një vendi pune/ Arrestohet punonjësi i bashkisë

Read Next

Monitorimi i zgjedhjeve të 14 Majit, Glover takim me Ramën në selinë rozë