Hapet pika e re e kalimit kufitar mes Kosovës dhe Shqipërisë

 Gazeta Kumtari 

Ditën e sotme u inagurua hapja e pikës së kalimit kufitar mes Kosovës dhe Shqipërisë, Shishtavec-Krushevë.

Pika e re kufitare do të lidhë Shqipërinë dhe Kosovën përmes Kukësit dhe zonës së Dragashit.

Inagurimi i pikës së kalimit kufitar u inagurua nga ministrat e Brendshëm të Shqipërisë dhe Kosovës, Bledi Çuçi dhe Xhelal Zvecla.

 

Read Previous

Historia e vërtetë pas “Zonjës së Parë”

Read Next

Dyshimet/ Firmat e Damian Gjiknurit “lehtësuan” aferën gjigande të inceneratorëve (Dokumenta)