Florian Marku triumfon në ‘Air Albania’, boksieri shqiptar fiton titullin kampion kundër meksikanit Parr

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka arritur të fitojë me pikë ndeshjen ndaj Miguel Parra-s.

29-vjecari Marku bëri të tijin gjerdanin WBC Silver në peshën e lehtë përballë meksikanit.

Një ndeshje mjaft emocionuese nga të dy boksierët por në fund ka qenë shqiptari ai që ka fituar.

Me mijëra qytetarë kanë qenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania” dhe me miliona të tjerë e kanë ndjekur nga ekrani. Marku ka fituar me pikë 96 me 91.

Read Previous

Hidhet shorti i grupeve të Champions League. Ja si janë ndarë grupet

Read Next

Zbulohet spiunia ruse në komandën e NATO në Napoli, operonte prej 10 vitesh

Leave a Reply

Your email address will not be published.