Familja mbretërore mbështet Kate Middleton

E gjithë familja mbretërore po mbështet Kate Middleton dhe pohojnë se ajo nuk do ta përdor monarkinë për përfitim vetjak ashtu si Megan Markle, thonë burime brenda familjes mbretërore.

Dukesha e Kembrixhit ishte kulmi i elegancës mbretërore kur ajo doli me një fustan ari verbues për premierën e James Bond në Londër këtë javë.

E gjithë familja mbretërore po mbështet Kate Middleton

 

Kate “e dinte që duhej të rriste lojën e saj”

 

Mbretëresha e ardhshme magjepsëse, zyrtarisht e la pas reputacionin e krijuar si  “Dukesha Pashije”-dhe burimet pranë familjes thonë se ajo duhet të falenderojë kunatën e saj për këtë.

Ajo vendosi imazhin e gruas dhe nënës së qetë, por të përkushtuar në njërën anë, dhe mori një rol kryesor kur kuptoi se si “Meghan po përpiqej të përdorte monarkinë”, tha një i brendshëm.

Ata i thanë MailOnline: “duhet thënë se i gjithë institucioni ka qenë i vendosur për Dukeshën e Kembrixhit.
 
“Ishte një moment i qartë kur u mor një vendim aktiv për të ndryshuar pamjen e saj – jini më të sigurt në stilin e saj, qasjen e saj, projektet e saj, ngjarjet për të cilat do të thoshte po.
 
“Kjo nuk kishte të bënte as me ndryshimin e stilistëve apo stafit. Ishte Kate që pranoi se Dukesha e Sussex kishte ndryshuar lojën dhe ishte e nevojshme që ajo të garonte.
Kjo kishte ndodhur tashmë midis Princit të Uellsit dhe dy djemve të tij për ca kohë, por Katerina nuk e kishte ndjerë kurrë nevojën për t’u përfshirë. Ajo është lojtarja e fundit e ekipit.
“Por ajo shpejt u bë e vetëdijshme se si Meghan po përpiqej të përdorte monarkinë për përfitimet e saj personale dhe kjo e ndihmoi Catherine të kuptonte rëndësinë e rolit që ajo mund të luante.”
Një burim tjetër tha se Dukesha e Kembrixhit “e dinte që ajo do të duhej të rriste lojën e saj” kur ish-aktorja Meghan doli në skenë.
Dukesha veshi një sërë veshjesh të shtrenjta dhe me stil gjatë udhëtimit të saj në Nju Jork
 
Ata shtuan: “Tani ajo është një Rockstar mbretërore – gjithçka që Meghan do të kishte qenë.”/The Sun
Kate njihej më parë si “Dukesha e Zymtësisë”
/kumtari.al/

Read Previous

Trump padit Twitter/Kërkon rikthim të llogarisë

Read Next

Meghan Markle i rikthehet aktrimit?