Arrestohet ish-drejtori i RTSH Gëllçi

Arrestohet ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi dhe 3 punonjës të tjerë të televizionit për korrupsion.

Gëllçi është liruar nga detyra si drejtor i përgjithshëm i  RTSH më 21 maj të këtij viti.

Vendimi u bë i ditur nga vetë RTSH, e cila në një kronikë të përgatitur deklaroi se atij i kishte mbaruar mandati i qëndrimit në detyrë.

Këshilli Drejtuesi i RTSH votoi me 8 vota pro shkarkimin e Gëllçit, ndërkohë që drejtimi i televizionit i ka kaluar zv.drejtorit Martin Leka.

Read Previous

Zëdhënësi i Putinit, Peskov, bën “diversion”, uron Muratov për çmimin NOBEL

Read Next

Për herë të parë Kryeministri Rama flet “pro” për bashkimin Shqipëri – Kosovë