Arian Çani: Yuri Kim largohet nga Shqipëria në fund të janarit

Arjan Çani ka deklaruar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, se ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim, largohet nga Shqipëria pas një muaji.

Çani tha se sipas informacioneve që ka, ambasadorja Yuri Kim ikën në fund të janarit, sipas tij në një detyrë më të lartë.

“Yuri Kim në fund të janarit vete me ngritje. Për shumë gjela që ka therur… Është para mbarimit të mandatit. Në fund të janarit, ajo ikën me ngritje diku”, deklaroi Çani.

Read Previous

SHBA, Kina dhe Koreja e Veriut bien dakord për t’i dhënë fund Luftës Koreane

Read Next

Time, Elon Musk Njeriu i Vitit