Aksidenti/ Zbulohet ermi i kompanisë mirëmbajtëse të ashensorëve në QSUT

Zbulohet kompania private që ka si detyrë mirëmbajtjen e ashensorëve në QSUT, ku mbrëmë ndodhi në incident ku u plagos një paciente e moshuar me një punonjës i kujdesit shëndetësor.

Kompania me pronar Ardian Sulollarin, pronari i kompanisë që administron këto ashensorë është “Sulollari Klima”, e cila vetëm disa muaj më parë kishte marrë tenderin me vlerë 24 milionë lekë.

Po ashtu mësohet se kjo kompani merrej edhe mirëmbajtjen e ashensorëve.

Kujtojmë se mbrëmë një 80-vjeçare dhe një punonjës i kujdesit shëndetësor u lënduan pas prishjes së ashensorit.

Read Previous

Shansi i humbur për një president normal

Read Next

Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Hidhet shorti për fletën e votimit

Leave a Reply

Your email address will not be published.