Zjarri në autostradën Lezhë – Milot

Vatra të tjera zjarri janë aktivizuar në dy anët e rrugës përgjatë superstradës Lezhë – Milot.

Raportohet se zjarri ka përfshirë shkurre dhe bimësi pranë fshatit Markatomaj.

Rëndohet situata e zjarrit në masivin pyjor në dalje të Lezhës, flakët depërtojnë në lagjen “Nënë Tereza”

Zjarri ka rënë pranë një shtylle tensioni, ndërkohë që afër ndodhet dhe një banesë.

Zjarrfikësit po punojnë për shuarjen e flakëve të cilat kanë vështirësuar dhe lëvizjen e automjeteve përgjatë superstradës.

Read Previous

Seriali “Vendetta” nisi…/ Çfarë po ndodh pas masakrës së Fushë Krujës

Read Next

Negociatat/ Ursula Von der Leyen: Historike, ky është suksesi juaj