The Crown rikrijon momentin e famshëm të ‘fustanit të hakmarrjes’ të Princeshës Diana kundër Princit Charles

The Crown ka rikrijuar në mënyrë mahnitëse momentin ikonik të ‘fustanit të hakmarrjes’ të Princeshës Diana në sezonin e fundit.

Princesha Diana theu protokollin mbretëror kur doli nga makina e veshur me një fustan të zi të hapur, pasi Princi Charles pranoi se nuk kishte qenë besnik.

Që atëherë, momenti i famshëm u bë i njohur si ‘fustani i saj hakmarrës’ dhe tani është rikrijuar nga aktorja Elizabeth Debicki.

Elizabeth Debicki ka marrë rolin e princeshës Diana nga Emma Corrin në sezonin e ri të The Crown, sipas The Mirror.

Ylli 31-vjeçar u fotografua duke dalë nga një makinë e veshur me një kopje të fustanit Christina Stambolian, i shoqëruar me një gjerdan të trashë me perla, geta të zeza dhe taka të zeza.

Ajo dukej shumë e ngjashme me princeshën e ndjerë ndërsa filmonte skena për shfaqjen e Netflix.

 

The CrownPrincess Diana

Diana e kishte blerë fustanin në vitin 1991, por e konsideroi atë shumë të guximshëm për ta veshur në atë kohë. Ajo e veshi atë për herë të parë në një darkë të vitit 1994 në Galerinë Serpentine në Kensington Gardens.

Elizabeth u fotografua gjithashtu duke rikrijuar momentin kur Diana takoi për herë të parë miliarderin Mohamed Fayed.

Ajo u pa duke folur me Salim Dau, 71 vjeç, i cili luan rolin e ish-pronarit të Harrods në një ndeshje polo.

Djali i Mohamedit, Dodi dhe Diana shpejt ranë në dashuri, por të dy u vranë tragjikisht kur Mercedesi i tyre u përplas në një tunel në Paris në 1997.

kumtari.al

Read Previous

Me kë do t’i bëjë zgjedhjet në FRPD Basha, pas këtyre pamjeve të “foltores”.

Read Next

Letër e hapur për Greta Thunberg