Të shtëna në një bankë në SHBA, të paktën 5 të vdekur dhe 6 të plagosur.

Në Kentaki, në SHBA, të paktën pesë persona humbën jetën dhe gjashtë, mes tyre një polic, u plagosën gjatë të shtënave të ndodhura në qytetin e Louisville dhe pikërisht brenda Bankës së Vjetër Kombëtare.

Policia lokale konfirmoi se kishte ndërhyrë pas incidentit, duke shtuar në përgjithësi se “ka disa viktima të përfshira”.

Zyra lokale e Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) konfirmoi se kishte një shkëmbim zjarri.

Vritet edhe sulmuesi.

Dëshmitarët që u larguan nga ndërtesa raportuan se kishin dëgjuar të shtëna.

Në një postim në Twitter, guvernatori i Kentakit, Andy Beshear, tha se po shkonte në vendin e të shtënave.

“Ju lutemi lutuni për të gjitha familjet e prekura dhe qytetin e Louisville,” shtoi Beshear.

Read Previous

Blushi: Tenderat pa garë të Bashkisë së Tiranës, janë vjedhje dhe abuzim me taksat e qytetarëve

Read Next

Hartuesi i programit të Këlliçit: Transporti publik falas dhe cilësor, edhe qytetarët do dalin pa makina