Skandali i publikimit të pagave/ Katër të akuzuarit dënohen vetëm me shërbim prove

Katër të akuzuarit lidhur me skandalin e pagave ku u publikuan të gjitha rrogat së bashku me të dhënat private të shqiptarëve do të dënohen vetëm me shërbim prove dhe nuk do të viuajnë asnjë ditë burg.

Kjo pasi   Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin për të akuzuarit, konkretist: Eni Qirjako është dënuar me 32 muaj shërbim prove; Andi Agaraj, 4 vite shërbim prove; Klodian Sota, 32 muaj shërbim prove dhe Endri Ikonomi, 32 muaj shërbim prove.

Read Previous

Këlliçi e nis ditën me legjendën e tenisit Kadri Arapin

Read Next

A do t’i zhvendosë Rusia armët bërthamore taktike në Bjellorusi?