Siri, një minë u merrjetën të paktën 7 personave, midis tyre një fëmijë

Një minë tokësore ka vrarë të paktën shtatë persona, përfshirë një fëmijë, në provincën qendrore të Sirisë , Homs , ka thënë një organizatë joqeveritare.

Sulmi goditi pak pas mesditës përpara një mitingu në një rrugë të shkretë pranë qytetit historik të Palmyra, tha Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut me qendër ne Britani.

Sipas burimit, shpërthimi goditi pak pas mesditës përpara një qendre rekrutimi policie, duke vrarë të paktën dy gra, një fëmijë dhe katër burra.

Eksplozivët e mbetur në fusha, përgjatë rrugëve ose brenda ndërtesave nga të gjitha anët në konfliktin sirian kanë plagosur mijëra civilë dhe kanë vrarë qindra të tjerë.

Read Previous

Plagosje me armë në zonën e ish- bllokut

Read Next

Bugajski: Moska planifikon luftë tjetër në Ballkan