Putini – Finlandës: Braktisja e neutralitetit do të ishte një gabim

Pas telefonatës mes presidentit finlandez Sauli Niinisto dhe liderit rus Vladimir Putin, qeveria ruse ka reaguar duke bërë një përmbledhje të bisedës.

Sipas njoftimit, Putin i tha Niinisto se braktisja e neutralitetit do të ishte një gabim.

Udhëheqësi rus raportohet gjithashtu të ketë thënë Niinisto se nuk ka kërcënime të sigurisë ndaj Finlandës dhe se një ndryshim në politikën e jashtme të Finlandës do të ishte negativ për marrëdhëniet dypalëshe.

Read Previous

Seanca/ Zbërthehet Alqi Bllako

Read Next

Shkolla Sami Frashëri/ Tabaku: Veliaj ndërtoi pa leje dhe plan, në shkelje të ligjit

Leave a Reply

Your email address will not be published.