Pse po fshihet Erion Veliaj nga debati me Këlliçin?

Sekretari i Përgjithshëm i PL-së, Tedi Blushi, në një postim në rrjetet sociale ka zbuluar asryet pse kreu aktual i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, i fshihet debatit me Belind Këlliçin.

Blushi rendit arsyet duke thënë se Veliaj ka frikë nga vjedhjet, mashtrimet dhe nga qytetarët.

Sipas Blushit, kjo është arsyeja pse nuk del përballë Këlliçi.

70% e qytetarëve të Tiranës duan debat!

Por pse fshihet Erion Veliaj?!

Ka frikë nga vjedhjet!

Ka frikë nga mashtrimet!

Ka frikë nga qytetarët!

Prandaj nuk ka guxim të përballet me Belind Këlliçin!

Erion prano debat! Prano përballje! Prano humbjen më 14 Maj!

Ora e Llogaridhënies dhe Transparencës po afron!”, shkruan Blushi.

Read Previous

Këlliçi mposht Veliajn në median sociale

Read Next

PD: Kryezjarrfikësi i Veliajt shkel ligjin, shantazh për blerjen e votës