Parashikimi i motit për sot/ Vranësira dhe reshje shiu

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, vendi ynë sot do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët dhe në zonat malore verilindore dhe juglindore me intensitet mesatar në kohë afatshkurtër dhe në formë shtrëngate shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzimi në dete i forcës 1 dhe 2 ballë.

/Kumtari.al/

Read Previous

Saimir Tahiri: “prehu në paqe miku im…”

Read Next

“Jam Policia, dokumentet për verifikim”, zbardhet dinamika e plotë e vrasjes së policit Saimir Hoxha, ja si u arratis Aldi Rama