Nga e mërkura hapen aplikimet për Llotarinë Amerikane

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar se ditën e mërkurë fillojnë aplikimet për Llotarinë Amerikane.

Regjistrimi fillon mesditën e të mërkurës, 06 tetor 2023 dhe zgjat deri në mesditën e 09 nëntor 2023.

Ajo që theksohet në njoftim është se aplikantët duhet të bëjnë kujdes nga faqet mashtruese, aplikimi behet falas dhe vetë në faqen zyrtare dvprogram.state.gov .

Read Previous

Milani dominon dhe mund Atalantën

Read Next

Shqiptarët shpenzojnë rreth 1.2 miliardë euro në vit për energji e karburante – Si mund të lehtësohet fatura e krizës