Moti sot/ Vranësira dhe reshje shiu në disa zona të vendit

Shërbimi Ushtarak Meteorologjik bën me dije se, për ditën e sotme moti parashikohet të jetë i paqëndrueshëm, me vranësira dhe me reshje shiu në jug dhe lindje të vendit, kryesisht në orët e mesditës.
Njoftim i SHMU
Përshëndetje nga SHMU!
Dita e mërkurë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura. Reshje shiu me intensitet të ulët në jug dhe lindje të vendit kryesisht në orët e mesditës, lokalisht në juglindje reshjet marrin karaketer shtrëngatash por në intervale të shkurtëra kohore. Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri 8m/sek, e hera-herës pergjatë vijës bregdetare veriperëndimor dhe zonave luginore në veri të vendit era fiton shpejtësi deri në 15m/sek.
Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.
Temperaturat parashikohen:
zonat malore 4°C deri në 16°C
zonat e ulëta 10°C deri në 20°C
zonat bregdetare 12°C deri në 20°C

Read Previous

Humbja me Poloninë, Andi LILA: Ndeshje e shkëlqyer, Mourinho s’merr vesh nga futbolli

Read Next

Guvernatori i Teksasit Abbott: Kush i detyron njerëzit të vaksinohen gjobitet 1 mijë dollarë