Moti në fundjavë/ Vranësira dhe ngrica

Fundjava pritet të jetë nën ndikimi kushteve atmosferike të qendrueshme, por më të ftohta.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare kryesisht përgjatë relieveve malore.

Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12m/s.

 

Read Previous

Manjani tallet me Ramën/ Jeni në terezi apo jo, Rama s’ka përgjegjësi, s’di ç’bëhet pas krahëve të tij

Read Next

Fjalët që nuk duhet thënë kurrë një fëmije…