Lajm i Fundit / Pezullohen nga detyra dy mësueset e shkollës “Çajupi”

Zyra Vendore Arsimore në Tiranë ka pezulluar nga detyra dy mësueset e përfshira në konflikt pranë shkollës “Andon Zako Çajupi”.

Njoftim i Zyrës Vendore Arsimore në Tiranë 

Dëshirojmë të garantojmë opinionin publik dhe prindërit e nxënësve në veçanti se për çdo punonjës arsimor i cili përfshihet në ngjarje që cenojnë integritetin e profesionit, apo figurën e lartë të mësuesit, institucionet tona do të veprojnë pa asnjë tolerim, duke u mbështetur në aktet ligjore dhe nënligjore në fuqi“.

 

kumtari.al

Read Previous

Sherr për një vend qëndrimi në lokal/ Policia zbardh arsyet e konfliktit midis dy arsimtareve dhe të afërmëve të tyre

Read Next

OSHEE / Ndërprerje të energjisë në disa zona të vendit