Filmi i animuar The Simpsons parashikuan edhe satelitin “Albania”

Filmi i animuar amerikan Simpsons, që përveç batutave komike, është i famshëm edhe për parashikimet për ngjarje të mëdha botërore. Por së fundmi duket se filmi ka parashikuar edhe satelitin shqiptar në hapësirë.

Në episodin “The Exchange Student”, Bart Simpson ndërrohet me një student nga Shqipëria. Adil Hoxha qëndroi me familjen Simpson ndërsa Bart ishte në Francë dhe u zbulua se ishte një spiun komunist. Ai është personazhi kryesor në episodin e Sezonit të Parë The Crepes of Wrath, ku ai bën paraqitjen e tij të parë (dhe deri më sot) të rëndësishme në serial

Në një moment, ai komunikon me Shqipërinë, përmes një sateliti të stampuar me shqiponjën dykrenare.

Kujtojmë se vetëm pak javë më parë kryeministri Edi Rama tha se vendi ynë do të bëhet shumë shpejt me dy satelitë në hapësirë, “Albania 1” dhe “Albania 2”.

Ndiqni videon nga minuta 03:00:

Read Previous

150 qytetarë me shenja helmimi në Krujë / Mister shkaqet

Read Next

Erdogan tërhiqet nga vendimi për shpalljen non grata të ambasadorëve