Brnabiç reagon për aksionin policor / I bën thirrje NATO-s, KFOR-it të frenojnë Kurtin/

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka reaguar për aksionin policor kundër kontrabandës.

Ajo i bën thirrje komunitetit ndërkombëtar për të reaguar.

 

“U bëj thirrje komunitetit ndërkombëtar, NATO-s, KFOR-it që të reagojnë urgjentisht dhe ta frenojnë Albin Kurti. Situata është më shumë sesa dramatike dhe ky është momenti që duhet një reagim për të ndalur policinë e çmendur. Kjo sjellje ka tejkaluar të gjitha masat dhe na sjell në prag të kaosit”, ka thënë Brnabiç.

 

Read Previous

Reagon Kurti për aksionin policor në veri të Mitrovicës

Read Next

Mësim online? Kushi: Gati çdo skenar, 500 mësues shtesë, 68 objekte arsimore të rindërtuara