Berisha në fund të protestës: Beteja do të vazhdojë

Duke përshëndetur qytetarët të cilët ju përgjigjën mbrëmjen e sotme thirrjes së opozitës para parlamentit, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se beteja do të vazhdojë.

Duke komentuar mbylljen e seancës parlamentare, Berisha tha se, deputetët socialistë u detyruan të lënë parlamentin dhe të largohen, sepse e vërteta është se janë shumë më afër me bandat dhe krimin se sa me tempullin e demokracisë.

Fjala e kreut të PD, Sali Berisha tek selia blu:

Parlamenti dëshmoi se çfarë përfaqëson sonte.

U detyruan të lënë parlamentin dhe të largohen, sepse e vërteta është se janë shumë më afër me bandat dhe krimin se sa me tempullin e demokracisë.

Kjo betejë do të vazhdojë, do të vazhdojë deri në fitoren e plotë të revolucionit demokratik, mbi monizmin e bazuar në krimin, drogën, e Edi Ramës.

Edhe njëherë mirënjohje të pakufishme.

Rrofshi ju, rroftë Shqipëria!

Read Previous

Manjani: Nga ato 1 milionë shuplakat e 2013-ës, 700 000 kanë ikur nga vendi

Read Next

Washington Post: Paraardhësi i McGonigal ka marrë 375 mijë euro nga Rama