Yuri Kim dhe Alibashët fotografohen duke u gajasur së bashku

Një aktivitet i zyrës së BE-së në Tiranë me rastin e Ditës së Europës ka bërë bashkë ish-kreun Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ambasadoren e SHBA-ve Yuri Kim.

Kjo është hera e parë që ata shihen së bashku publikisht pasi Basha dha dorëheqjen nga selia blu. Ajo që ra në sy ishte një takim mjaft i ngrohtë i Kim dhe Bashës në prani edhe të Enkelejd Alibeajt dhe Gazmend Bardhit.
Në pritjen e delegacionit të BE-së ndodheshin edhe përfaqësues të Komisionit të Rithemelimit.

Read Previous

Elizabeta Imeraj: Nuk pranova të mbyll hetimet për çështjen “muzin” të Bashës

Read Next

Deutsche Welle: Shqipëria më e prekura në Ballkanin Perëndimor nga ndryshimet klimaterike