Reagon Albana Vokshi pas përjashtimit të Nokës.

Pas shkarkimit të Flamur Nokës nga Nënkryetar i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare dhe paralajmërimit për përjashtim nga grupi parlamentar, reagon deputetja e PD Albana Vokshi.
Në një postim në rrjetet sociale, Vokshi ka dal kundër këtij vendimi, duke theksuar “liria dhe demokracia mund të mbajnë në jetë PD-në”.
Postimi i plotë i Albana Vokshit
Liria dhe demokracia e brendshme janë oksigjeni që mund të mbajnë në jetë PD-në.
Memeceria, bindja e verbër dhe futja në rrjesht janë asfiksim që e con PD-në në një vdekje pa zhurmë por të sigurt.

Read Previous

Edhe burgu e shpall Navalny-n terrorist

Read Next

Shifrat e Eurostat, Shqipëria dhe Mali i Zi kanë çmimet më të shtrenjta të energjisë elektrike në rajon; Në vend janë rritur me 15% nga 2015-a