Rama vizitë në Itali / Ja çështjet që do të diskutojë me kryeministrin Mario Draghi.

Kryeministri Edi Rama ka shkuar këtë të mërkurë në Romë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare me kryeministrin italian Mario Draghi.

Kryeministri Rama ka lajmëruar më herët çështjet që do të diskutojë në këtë takim me homologun e tij italian.

Çështjet kryesore që pritet të diskutohen janë  tema e njohjes së pensioneve të bashkëqytetarëve shqiptarë në Itali, si dhe bisedime për thellimin e bashkëpunimit dypalësh mes dy vendeve.

© kumtari.al

Read Previous

Publikohet anketa, qytetarët më shumë e cilësojnë Qeverinë Kurti të dobët se të mirë

Read Next

Tensione në rritje midis Biden e Harris, ‘lufta’ e heshtur në Shëpinë e Bardhë – Media