Policia zbuln një parcelë kanabis në Velipojë

Finalizohet operacioni policor i koduar i policisë, “Ças”, ku u godit një rast kultivimi kanabisi në Velipojë.

Në kuadër të operacionit “Ças” u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Erlin Pllumbi, 34 vjeç, banues në fshatin Ças, Velipojë, Shkodër, si dhe shpallja në kërkim e shtetasit N. Ç., 39 vjeç, banues në fshatin Torovicë, Lezhë.

“Gjatë operacionit është arrestuar në flagrancë 1 shtetas dhe është shpallur në kërkim bashkëpunëtori i tij, si dhe janë sekuestruar 567 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.” – thotë mes të tjerash policia.

Read Previous

Rama nis gjurmimin e shqiptarëve…

Read Next

Dy fytyrat e presidentit bullgar Rumen Radev

Leave a Reply

Your email address will not be published.