Përjashtohen nga Kuvendi Berisha dhe 4 deputetë të PD

Sekretariari për Procedurat, Votimet dhe Etikën ka vendosur këtë të premte përjashtimin me 10 ditë nga komisionet dhe seanca plenare e Kuvendit Sali Berishën dhe katër deputetë të tjerë të PD.

Mazhoranca socialiste kërkoi përjashtimin për këta deputetë:

Sali Berisha
Flamur Noka
Belind Këlliçi
Edmond Spaho
Edi Paloka

Deputetët socialistë që kërkuan përjashtimin janë: Ismet Beqiraj, Petro Koçi, Denis Deliu, Arben Pëllumbi, Ermonela Felaj, Mimi Kodheli dhe Gerta Duraku.

 

Read Previous

Format e revolucionit në demokraci

Read Next

Skandali “McGonigal”/ Berisha: Rama i zhdukur prej 48 orësh. Revolta ka përfshirë qytetarët

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *