Ndërron jetë gazetari i njohur Vladimir Grillo

Ka humbur jetën gazetari i njohur i gazetarisë sportive, Vladimir Grillo.

Lajmin e bën të ditur një tjetër gazetar sportiv, dhe mik i Grillos, Dëfrim Methasani në Facebook.

Grillo mësohet se ka ndërruar jetë për shkak të një sëmundje të rëndë, që vuante prej 2 vitesh.

Gazetari dhe komentatori i shquar, Vladimir Grillo, ka punuar për më shumë se 40 vjet për mikrofonin e R.T.SH.

Një kometator që sportin e përjetonte ndryshe, me një fjalor të zgjedhur dhe fjalë profesioniste.Image

Image

Read Previous

Festivali i Këngës/ Gjebrea hoqi këngën për ushtarët në misionet në NATO dhe futi BB VIP

Read Next

Covid-19 në vendin tonë / Rritet numri i rasteve të reja / Tre humbje jete

Leave a Reply

Your email address will not be published.