Mbi 15 vatra zjarri mes Plugut dhe Grabianit në Lushnjë

Mbi 15 vatra zjarri midis Plugut dhe Grabianit kanë djegur sipërfaqe të tëra duke përfshirë edhe stane.

Të favorizuara edhe nga era flaket janë përhapur me shpejtësi duke rrezikuar edhe stanet prane.

Zjarrfikëset kanë mbërritur menjëherë dhe po bëjnë izolimin e flakëve. Sërish si 4 ditë më parë janë aktivizuar njëherazi disa vatra zjarri por vatra me problematike mbetet ne Plug.

Read Previous

Tomor Alizoti firmëtari i parë brenda parlamentit për të mbështetur kandidimin e Altin Goxhajt për Avokat Populli

Read Next

PD ngre pikëpyetje mbi sulmin kibernetik/ Hakerimi, si skenar hollivudian

Leave a Reply

Your email address will not be published.