“Marre duhet të të vijë Erion!”/ Buzhala: Në stil mafioz linçoi publikisht një grua dhe një nanë


Nga Berat Buzhala

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, në stil mafioz në prezantimin e tij në Tiranë, doli edhe e linçoi publikisht një grua dhe një nanë që e ai mendon që e menaxhon faqen në Facebook, që quhet Lolita.

Për fatin e keq të shqiptarëve të Shqiperise, përveç Lapsit dhe Lolitës, të paktaaaaa janë ato faqe dhe media që guxojnë ta kritikojnë njeriun e parë të Tiranës.

Është sekret publik që edhe ato media që nuk mundet me i kapë Edi Rama, i kap Erion Veliaj. Pra, në Shqipëri deri kundddddd mundesh me i bo opozitë Edi Ramës, por nuk mundesh me i bo opozitë Erionit. Është si oktapod. Tentakulat e tij shtrihen në çdo media. Pastaj, nëse dy a tri platforma të vogla i mbesin jashtë, kur e kritikojnë, i sulmon që po i vënë atij gjoba.

E pashë prezentimin e Erionit në atë konferencë a çka dreqin kë. E përmendi adminin e Lolitës, ia përmendi fëmijët, shkollën, e targetoi, e boni të gatshme me e sulmu.

E tmerrshme qysh një politikan i ri, me gjithë atë pushtet, merret me një faqe në FB.

E ka pas vetes komplet Topin, Klanin, çdo media tjeter, por e pengon, e tmerron një faqe e vogel në FB, që po guxon me shkru kundër tij.

Pastaj dikush çuditet pse vritet një roje në një TV.

Marre duhet me të ardhë Erion.

Read Previous

Këlliçi prezanton platformën në Njësinë Nr.4

Read Next

Premtimi i Belindit dhe mësimi me problemet…