Manjani: Mark Crawford ka deklaruar thagma për korrupsionin e Ramës me Amerikën!

Ndërkohë që dje qytetarëve shqiptarë iu spostua vëmendja në regjistrimin në zgjedhje të grupimit Basha-Alibeaj në vend të Partisë Demokratike, analisti Ylli Manjani ka kthyer me forcë në vëmendje sot, rëndësinë që paraqet dëshmia tronditëse kundër qeverisë Rama, bërë nga një figurë e rëndësishme si Mark Crawford, Presidenti i nderit i Dhomës Amerikane të Tregtisë .

Ndërkohë që dje dhe mbrëmë opinioni publik u bombardua me regjistrimin e dhunshëm të “galloshes” së Ramës në zgjedhje, Mark Crawford ka deklaruar thagma për korrupsionin e Ramës me Amerikën, – shkruan Manjani. – Por ne të gjithë u morëm me “galloshen” politike që u komandua nga KAS i partisë. Pra, në rastin e Ramës, media jonë, sheh “galloshen” (bishtin) më të rëndë se korrupsionin masiv (sqeparin). Por MacGonigal pas qafe e ka. Ajo çështje veç thagma do të prodhojë, do apo s’do media e paguar dhe e drejtuar me regjizurë,” nënvizon ai.

Read Previous

A është nisma e Shqipërisë për “pasaportat e arta” vetëm e pezulluar apo çështje e mbyllur?”, Deutsche Welle: Borell dhe Rama qëndrime ndryshe

Read Next

Arsyet pse nuk duhet ta lini modemin ndezur gjatë natës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *