GP i PS zhvillon mbledhje pasditen e sotme. Pikat që do të diskutohe…

Ditën e sotme Partia Socialiste do të zhvillojë mbledhjen me grupin parlamentar.

Mësohet se në fokus të mbledhjes do të jenë disa pika, si Amnistia Fiskale, zgjedhja e Avokatit të Popullit, si dhe do të diskutohet për ndryshimet ligjore të propozuara sa i përket largimit nga politika të të gjithë atyre që vërtetohen që kanë qenë bashkëpunëtorë të Sigurimit të Shtetit.

Mbledhja vjen një ditë pasi kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, paralajmëroi një padi në lidhje me ngjarjen e 21 Janarit dhe kërkoi që dosja të transferohet në SPAK.

Read Previous

Vjosa Osmani pritet nga Papa Françesku në Vatikan

Read Next

Belind Këlliçi nga Astiri: Rruga e ‘florinjtë’ makth për mijëra qytetarë çdo ditë