Arrestohet 20- vjeçari shqiptar në Itali , pa patentë dhe me drogë në makinë

Një 20- vjeçar shqiptar është vënë në pranga nga policia italiane.

Burime nga mediat vendase bëjnë me dije se i riu është kapur duke drejtuar makinën pa patentë. Hetimi i tij dhe mbi të gjitha fakti se brenda automjetit kishte drogë, bëri që ushtarakët të thellonin kontrollin dhe të kontrollonin një dhomë hoteli, çelësin e së cilës e kishte në xhep.

Në dhomë karabinierët gjetën dhe sekuestruan një pistoletë kundër qenve (e barabartë me një Beretta gjysmë automatike), pa kapak të kuq, disa fishekë të vërtetë dhe gjithsej gati 50 gramë hashash dhe kokainë, si dhe materiale të dobishme për ambalazhimi.

Kështu 20-vjeçari u arrestua për posedim droge. Pasi ka kaluar natën në qelinë e sigurisë, ai do të dërgohet në gjykatë gjatë ditës për seancën.

Për momentin nuk është ngritur asnjë akuzë ndaj personit tjetër të përfshirë.

Read Previous

Lindshmëria në krizë, gjatë 2022 lindën 11 mijë bebe më pak se para 10 vjetësh

Read Next

Vritet një 31 vjeçar nga Kukësi në Prizren