Aksidentoi për vdekje 20-vjeçarin dhe u largua, arrestohet autori

Është arrestuar 65-vjeçari nga Fieri i cili pak ditë më parë aksidentoi për vdekje 20-vjeçarin në Elbasan dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes.

Policia bën me dije se në pranga ka rënë shtetasi A. D., 65 vjeç, banues Fier, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

“Nga veprimet hetimore rezultoi se ky shtetas, mbrëmjen e datës 23.01.2023, në unazën e qytetit, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka aksidentuar me pasojë vdekjen, shtetasin F. S., 20 vjeç, banues në Elbasan, i cili po lëvizte me këmbë. Pas aksidentit, drejtuesi i automjetit është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes”- njofton policia.

Ndërkohë është sekuestruar dhe automjeti tip “Benz”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Read Previous

Vendosën kamera ilegale në lagje/ Nën hetim tetë persona në Durrës dhe Shijak

Read Next

Format e revolucionit në demokraci

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *