Zhan-Pierre Papin: Topi i Artë është zhvlerësuar

Topi i Artë i shtatë i fituar nga Lionel Mesi ka shkaktuar debate të shumta, aq sa deklaratat janë kthyer dhe në personale.

“Mesi nuk ka luajtur për pesë muaj. Shoh që nuk flitet për të. dhe sinqerisht nuk e kuptoj pse. Qysh kur fitoi Kupen e Amerikes çfarë ka bere Mesi ne Paris? Ka shënuar një gol ne kampionat dhe tre ne Ligën e Kampionëve.

Nuk kam asgjë kundër tij, ai është një nga lojtaret me te mire ne histori, por këtë vit nuk e meritonte. Zgjedhja e Mesit si Topi i Artë 2021 nënkupton zhvlerësim të Topit të Artë sepse do të thoshte që ne nuk u japim më mundësi lojtarëve të tjerë për të fituar trofeun.

Read Previous

Dorëzohen 40 nënshkrime për rrëzimin e Qeverisë së Malit të Zi

Read Next

Drejtuesit e Moderna: Varianti Omicron mund të ketë nevojë për një vaksinë të re