Zgjedhjet e 14 majit/ Meta shkon në selinë blu

Kryetari i Partise Demokratike (PD), Sali Berisha dhe Kryetari i Partise se Lirise (PL), Ilir Meta duke shtrenguar duart pas ceremonise se nenshkrimit te nje marreveshje per te garuar me kandidate te perbashket ne zgjedhjet e ardhshme lokale qe do te mbahen ne 14 maj 2023. Kandidatet per kryetare bashkie do te vendosen nga rezultatet e konkurimit ne primaret qe do te organizoje PD. Partia e Lirise do te kete kryetaret e Keshillave Bashkiake ne ato zona, ku kjo parti do te konsiderohet si vendimtare per te k

Një ditë pas vendimit të marrë nga KQZ–ja në lidhje me regjistrimin e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 14 majit dhe pas prezantimit të kandidatëve për Këshillat Bashkiakë për Tiranën, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zbarkuar në selinë blu për të takuar kreun e PD-së, Sali Berisha.

Mësohet së në fokus të takimit do të jenë diskutimet për zgjedhjet e 14 majit dhe aksioni i radhës opozitar.

Kujtojmë se një ditë më parë, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka prezantuar kandidatët për Këshillat Bashkiakë të Tiranës, listë e cila drejtohet nga Silva Caka, dhe nga figura të tjera të Partisë së Lirisë, si Endrit Braimllari, Florida Kërpaçi, Tedi Blushi, Ana Zizaj e të tjerë.

Ndërsa kreu i PD-së, Berisha, është në negociata me disa forca politike nga krahu i djathtë për të formuar një koalicion për zgjedhjet e 14 majit.

Read Previous

RCC prezanton gratë e suksesshme të Ballkanit

Read Next

Meta nga selia blu: Kandidatët e ‘Primareve’, të mrekullueshëm