Zbardhet axhenda e Ramës/Nesër vizitë zyrtare në Kosovë

Zbardhet axhenda e vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Kosovë ditën e nesërme.

Rama do të zhvilloj një vizitë njëditore, me ftesë të kryeministrit Kurti, së bashku me një pjesë të kabinetit qeveritar.

Kjo vizitë përkon edhe me situatën e tensionur në veriun e Kosovës. Me interes do të jetë qëndrimi që do të mbajë kryeministri Rama në lidhje me këtë cështje, pas kritikave për një reagim të vakët të Tiranës zyrtare.

 

Axhenda e takimeve

09:10-11:40, takimi i dy kryeministrave dhe anëtarëve të kabineteve qeveritare;

10:50-11:30 takim me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqin;

Read Previous

🔴Situata epidemiologjike e #COVID19 në Shqipëri

Read Next

Nga e merr Beogradi zyrtar guximin për të kërcënuar Kosovën?