Yair Netanyahu: Soros po shkatërron edhe Izraelin, e majta është mizore

Djali i kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një konferencë në Budapest, se miliarderi majtist, George Soros po shkatërron Izraelin nga brenda.

Yair Netanyahu, gazetar i njohur, tha se kritikat ndaj Soros nuk janë antisemitizëm.

Gjatë një paneli, ai theksoi se miliarderi po i shkakton shumë dëme Izraelit, të vetmit shtet hebre në botë.

Netanyahu tha se ai po e shkatërron shoqërinë izraelite nga brenda, duke financuar OJQ-të anti-hebreje dhe anti-zioniste.

Sipas tij, në botën perëndimore, por veçanërisht në Izrael, ka një dominim të medieve të majta, edhe pse një pjesë e madhe e popullsisë në Izrael janë konservatorë.

Duke iu referuar karrierës së tij si gazetar, ai tha se e majta është shumë mizore dhe demonizon këdo që shpreh pikëpamje konservatore.

“E djathta përfaqëson demokracinë e vërtetë,” tha Netanyahu i ri në këtë forum.

Read Previous

Hetimet për inceneratorët/ ish-ministri Cani: Jam i gatshëm të përgjigjem, pres drejtësi

Read Next

Berisha: Rama u sëmurë nga gripi diplomatik