Xhaketë dhe xhinse – kombinimi i të gjitha kohërave, ja si i veshën yjet këtë pranverë

 Gazeta Kumtari 

Nëse ka një kombinim që duket se i reziston kohërave dhe modës, është ai i përbërë nga xhaketa dhe xhinset. Një dyshe që, në pranverën e vitit 2022, ka “bekimin e yjeve”: nga Kendall Jenner tek Nicole Kidman te Hailey Bieber, çdo e famshme e ka veshur këtë kombinim, secila duke ndjekur stilin e saj personal.

Kendall Jenner

Veshja e preferuar e Kendall Jenner-it jashtë punës? Xhaketë dhe xhinse të drejta. Mbretëresha e pasarelave është parë këtë pranverë me një palë pantallona xhins të lehta dhe një xhaketë të lirshme. Veshja është kompletuar nga një palë çizme të zeza bazike dhe një këmishë e bardhë e stilit “mashkullor”, e veshur sipër një bluze me mëngë të shkurtra. Asgjë nuk mund të ishte më e thjeshtë dhe më efektive.

Nicole Kidman

Në moshën 54 vjeçare, Nicole Kidman ofron një ide se si të kombinoni xhaketën me xhinse, ideale për t’u kopjuar për të 40-at dhe jo vetëm. Veshja ideale për pranverën 2022 për zyrë: një bluzë mëndafshi që del me elegancë nga xhaketa e këpucë të sheshta klasike, të dukshme nën një palë xhinse të prera deri në kyçin e këmbës.

Chrissy Teigen

Për të rinovuar xhaketat dhe xhinset, thjesht bëni një hap prapa në kohë, në vitet legjendare 2000, me rikthimin e tendencave në pranverë-verë 2022. Fjala e Chrissy Teigen, e cila në moshën dyzetvjeçare duket si një vajzë e vogël falë xhaketës gri dhe logos sportive të stilit “crop-top” . Xhinset perfekte? Me bel të lartë dhe të gjera. Për t’i dhënë më shumë stil kësaj veshjeje, kombinojeni me sandale të holla me rripa.

Bella Hadid

Xhaketë dhe xhinse, një dyshe jetëgjatë, e cila në fakt funksionon në një çelës retro: thjesht përmirësojeni atë me aksesorët e duhur. Pjesa me të cilën do të filloni të krijoni veshjen, një xhaketë sportive me shirita me një shije “vintage”. Kushtojini vëmendje nuancave të zgjedhura për çantën dhe këpucët: sfera e kafeve duhet të preferohet për të arritur. Zgjidhni me mençuri xhinse të ndezura të viteve ’70.

Hailey Bieber

Xhaketë kadifeje dhe xhinse të gjera. Veshja e rastësishme, por jo e rastësishme për pranverën 2022 ofrohet me dashamirësi nga Hailey Bieber. Atletet dhe një bluzë e bardhë janë të mjaftueshme për të kompletuar pamjen./Living

Read Previous

Novak Djokovic e quan “çmenduri” ndalimin e lojtarëve rusë dhe bjellorusë nga Wimbledon

Read Next

Jep dorëheqjen Drejtori i Përgjithshëm i Sistemit Parauniversitar