Vritet me thikë deputeti anglez

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Anglinë.

Një deputet i Partisë Konservatore angleze është vrarë ditën e sotme.

Sir David Amess, 69 vjeç, u qëllua disa herë me thikë, ndërkohë që po mbante një takim me zgjedhësit e zonës së tij, në Essex. Shërbimet shëndetësore u përpoqën t’i jepnin Amess ndihmën e shpejtë, por ai nuk mundi u mbijetojë plagëve.

Sir David ka qenë deputet që prej vitit 1983.

Një person është arrestuar nga policia në lidhje me ngjarjen.

Policia sqaron se personi i arrestuar është një 25-vjeçar. Ende nuk dihen motivet për sulmin dhe vrasjen e deputetit, ndërkohë që kolegët e tij janë të tronditur nga ngjarja.

Read Previous

Në kohë virozash dhe pandemie / Si të rrisim sistemin imunitar te fëmijët?

Read Next

Qeveria e re gjermane pritet të formohet deri në Krishtlindje